Uroczyste otwarcie Przychodni Lekarskiej Centrum

Uroczyste otwarcie Przychodni Lekarskiej Centrum

W dniu 24 listopada 201r. dokonano uroczystego otwarcia  Przychodni Lekarskiej Centrum.

Otwarcie 1

Na wstępie doktor Grzegorz Dąbrowski przywitał zaproszonych gości,  następnie podziękował wszystkim przyjaciołom, którzy służyli pomocą we wszystkich etapach powstawania Centrum.  I wreszcie …

doktor Anna Łoś i doktor Grzegorz Dąbrowski wspólnie przecięli błękitną wstęgę rozpostartą pomiędzy lampą chirurgiczną a stojakiem do kroplówek.

Gospodarze placówki oprowadzili gości po całym obiekcie, pokazywali gabinety i pracownie, opowiadali o planach na przyszłość.

Otwarcie 2  Otwarcie 3  Otwarcie 4  Otwarcie 5  Otwarcie 6

 

A oto treść przywitania wygłoszonego przez doktora Dąbrowskiego:

 

     ” Szanowni Goście! Panie, Panowie, Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele!

Serdecznie witam Was w imieniu zarządu Spółki DiŁ i dziękuje za przybycie na skromną uroczystość symbolicznego otwarcia naszej Przychodni.

To marzenie, własnej Przychodni mieliśmy od dawna, by nie powiedzieć, że od bardzo dawna. Jednak w gonitwie dnia codziennego, pracy, dyżurów, nauki i zdobywania specjalizacji gdzieś to marzenie nam się oddaliło. Ile lat o nim myśleliśmy i dyskutowaliśmy, przeżywając kolejne blaski i cienie rzeczywistości wiecie sami, bo niejeden raz od nas i u nas o tym słyszeliście. Jedni dojrzeli do decyzji wcześniej, inni później, ale wreszcie postanowiliśmy zrealizować nasze marzenie. Wzięliśmy się do dzieła, a pracy było dużo, wydatków jeszcze więcej, ale udało nam się zakończyć inwestycję i zarejestrować Przychodnię w Urzędzie Wojewódzkim. A nie było łatwo przebrnąć przez stosy procedur i formularzy i tu chcę specjalnie podziękować naszej dyrektor Eli Orzechowskiej, która stawała na głowie byśmy zdążyli w terminie. Za poświęcony nam czas i trud dziękuję także Andrzejowi i Leszkowi, bo bez ich pomocy i zaangażowania adaptacja i remont lokalu pewnie by jeszcze się nie skończyły. Nie chcę naszej laudacji przedłużać ponad miarę, ale dziękuję także Urszuli, że pilnowała nas byśmy w swej naiwności nie podpisali wadliwej umowy kupna lokalu – naprawdę wielkie dzięki. Dziękujemy wszystkim, także nie wymienionym.

Jak widzicie mury są mocne, ale nasze marzenie jest jeszcze słabe i kruche, potrzebuje troski i pomocy, o którą Was też dzisiaj proszę. Nie zapytam czy pomożecie, bo wiem, że przychodząc tutaj daliście nam odpowiedź, że tak. Że będziecie nam kibicować i wspomagać, bo to także i Wasze marzenie, by była tu Przychodnia przyjazna choremu, do której można przyjść. Chcemy by nasza Przychodnia miała ciepły familijny charakter, by każdy czuł się tu u nas dobrze. Symbolem tego jest nasza rejestracja, gdzie nie budujemy barier, nie dzielimy szybą przestrzeni na my i wy, ale zapraszamy do partnerskiej rozmowy.

Nie kryję, że chcemy osiągnąć sukces, i to sukces na wielu płaszczyznach. Chcemy by chory człowiek miał satysfakcję korzystając z naszej Przychodni, by pracownicy mieli satysfakcję zawodową i finansową z wykonywanej tu pracy. Chcemy też, by nasza firma Spółka DiŁ odniosła sukces finansowy, bo ta Przychodnia to nie koniec naszych marzeń. Zamierzamy stworzyć siec przychodni przyjaznych pacjentowi i inne placówki opiekuńcze od żłobka poczynając na domu opieki dla seniorów kończąc. Poza tym będziemy na bazie naszej Przychodni tworzyć w pełni profesjonalną placówkę medycyny sportowej. Dysponujemy jedyną w północnej części województwa skonsolidowana kadrą lekarska składającą się ze specjalistki z medycyny sportowej, lekarza w trakcie specjalizacji i lekarki z certyfikatem w tej dziedzinie. Tu polecamy się uwadze animatorom gorzowskiego sportu amatorskiego i wyczynowego.

Funkcjonują już w naszej Przychodni gabinety kardiologii, oraz chirurgii dziecięcej i urologii dziecięcej. We współpracy z laboratorium Diagnostyka oddajemy od 3 grudnia do dyspozycji pacjentów z całego miasta punkt pobrań badań i odbierania wyników. Stało się to możliwe dzięki przychylności Andrzeja Napieraja oficjalnie Prezesa firmy Diagnostyka, oraz aktywności Mariusza Filipiaka. Tak to stare znajomości zyskują nowy blask.

I pewnie zabrzmi to nieskromnie, ale mam nadzieję, że będzie o nas głośno, ale oczywiście tylko w pozytywnej konotacji. Póki co, informacja o naszej Przychodni, dzięki uprzejmości Pana Prezesa Michała Sytrychanina zostanie wydrukowana w miesięczniku Strywald Blisko Ciebie. Zachęcamy do lektury.

Mamy, zatem nadzieję, że wobec naszych rozległych planów, będziemy się jeszcze spotykać na kolejnych otwarciach a także na jubileuszach naszej firmy. Ale teraz zapraszam wszystkich w przyjazne progi Przychodni Lekarskiej Centrum, przyjazne, bo właściwie to nie ma u nas progów.”